DUYURULAR

Farabi Değişim Programı kapsamında 2017-2018 akademik yılında üniversitemizin GİDEN ÖĞRENCİ başvuru sonuçları açıklanmıştır. (Başvuru yapmış olduğunuz üniversitelerin sayfasından kontrol edebilirsiniz)

Gidecek olan öğrencilerimizin yapması gereken işlemler aşağıda yer almaktadır.

Giden öğrencilerin teslim etmesi gereken evraklar;

1-Öğrenim Protokolü (tıklayınız) Öğrenim Protokolü, kabul edildiğiniz üniversitenin ve kendi üniversitenizin ders müfredatını temin ederek ilgili bölüm farabi koordinatörü (farabi koordinatörleri için tıklayınız.) hocanızla birlikte 3 güz- 3 bahar dönemi toplamda 6 nüsha olarak bilgisayar ortamında doldurularak farabi ofisine teslim edilecektir.

2- Öğrenci Başvuru Formu (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup, 2 nüsha çıktısını alıp ilgili bölüm koordinatörü veya bölüm başkanına imzalatıldıktan sonra farabi ofisine teslim edilecektir.

3- SGK aylık prim ve hizmet belgesi, kamu ve özel teşebbüste çalışmadığını gösteren belge, (herhangi bir SGK Müdürlüğünden bu belgeyi alabilirsiniz)

4- Öğrenci Yükümlülük Sözleşmesi (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup 2 nüsha çıktısı alınarak imzalandıktan sonra Farabi ofisine teslim edilecektir. (IBAN numaranızı mutlaka ekleyiniz)

5- Öğrenci Bilgi Formu (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup 2 nüsha çıktısı alınarak farabi ofisine teslim edilecektir.

6- Öğrenci Beyannamesi (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup 2 nüsha çıktısı alınarak farabi ofisine teslim edilecektir.

NOT: Gidecek olan öğrenciler tüm belgelerini 12 Mayıs 2017 mesai bitimine kadar H.Ü.Farabi Kurum Koordinatörlüğüne teslim etmek zorundadır.

Kabul edildiği halde feragat etmek isteyen öğrencilerin, yedek öğrencilerin mağdur olmaması için 10 Mayıs 2017 tarihine kadar feragat dilekçesi vermesi gerekmektedir.

Gittikten sonra doldurulması gereken evraklar:

Ekle-sil (gerekirse doldurulacaktır. Öğrenim protokolünüzdeki değişikliği ekle-sil belgesini doldurup (3 tane) gittiğiniz üniversitenin farabi ofisine teslim edebilirsiniz. Ekleyeceğiniz veya sileceğiniz derslerinizi önceden Farabi Bölüm Koordinatörüne mutlaka bildirmeniz gerekir.

Kurumunuza dönerken doldurulması gereken evraklar:

Öğrenci Nihai Raporu (doldurulduktan sonra farabi@hacettepe.edu.tr adresine gönderebilir veya elden ofisimize teslim edebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Farabi Programı Koordinatörlüğü,
Beytepe Yerleşkesi
Makine Mühendisliği Bölümü 4. Kat
06800 Çankaya-Ankara
Tel : 0312 297 60 27
Tel : 0312 297 60 31
Faks: 0 312 297 60 32
E-Mail: farabi@hacettepe.edu.tr